Aldagai ezberdinen arabera

Sexua

Oharra: Udalerriko estatu nagusiak hartzen dira kontutan sailkapen hau egiterako orduan. Kasu batzuetan gerta daiteke INEk egiten duen sailkapenarekin bat ez etortzea.

4.3.2.1 Taula: Jatorria Estatua eta Sexuaren arabera

EstatuaGizonezkoaEmakumezkoaGuztira
Kop%Kop%Kop%
Udalerrian bertan3100,000,03100,0
Gipuzkoako gainerako udalerriak9950,89649,2195100,0
Euskal Herriko gainerako herrialdeak947,41052,619100,0
Espainia1544,11955,934100,0
Portugal375,0125,04100,0
Errumania480,0120,05100,0
Argentina150,0150,02100,0
Maroko583,3116,76100,0
Ekuador250,0250,04100,0
Peru360,0240,05100,0
Guztira16850,916249,1330100,0
Iturria: 

Adina

Oharra: Udalerriko estatu nagusiak hartzen dira kontutan sailkapen hau egiterako orduan. Kasu batzuetan gerta daiteke INEk egiten duen sailkapenarekin bat ez etortzea.

4.3.2.2 Taula: Jatorria Estatua eta Adinaren arabera

Estatua0 eta 16 urte artean17 eta 35 urte artean36 eta 64 urte artean65 urte edo gehiagoGuztira
Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%
Udalerrian bertan133,3266,700,000,03100,0
Gipuzkoako gainerako udalerriak5930,35327,29046,2178,7195100,0
Euskal Herriko gainerako herrialdeak736,8842,1421,1315,819100,0
Espainia2058,8617,61544,1720,634100,0
Portugal250,000,0250,0125,04100,0
Errumania360,0480,000,000,05100,0
Argentina00,000,02100,000,02100,0
Maroko233,3466,7233,300,06100,0
Ekuador125,000,0375,0125,04100,0
Peru240,0240,0120,000,05100,0
Guztira5617,010331,214042,4319,4330100,0
Iturria: 

Batez Besteko Adina

Oharra: Udalerriko estatu nagusiak hartzen dira kontutan sailkapen hau egiterako orduan. Kasu batzuetan gerta daiteke INEk egiten duen sailkapenarekin bat ez etortzea.

4.3.2.3 Taula: Jatorria Estatua eta Batez Besteko Adinaren arabera

EstatuaBatez bestestekoa
Udalerrian bertan17,3
Gipuzkoako gainerako udalerriak37,0
Euskal Herriko gainerako herrialdeak34,6
Espainia41,5
Portugal49,8
Errumania23,2
Argentina44,0
Maroko34,0
Ekuador50,0
Peru29,8
Guztira37,4
Iturria: 

Ikasketa Maila

Oharra: Udalerriko estatu nagusiak hartzen dira kontutan sailkapen hau egiterako orduan. Kasu batzuetan gerta daiteke INEk egiten duen sailkapenarekin bat ez etortzea.

4.3.2.5 Taula: Jatorria Estatua eta Ikasketa Mailaren arabera

EstatuaTitulazio gabeLehen Mailako HezkuntzaBigarren Mailako Hezkuntza IBigarren Mailako Hezkuntza IIGoi Mailako HezkuntzaEDGuztira
Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%
Udalerrian bertan133,300,000,0133,300,0133,33100,0
Gipuzkoako gainerako udalerriak31,500,04322,17337,44121,03517,9195100,0
Euskal Herriko gainerako herrialdeak00,000,0421,1421,1736,8421,119100,0
Espainia00,000,01338,2617,6926,5617,634100,0
Portugal375,000,000,000,000,0125,04100,0
Errumania00,000,0480,000,000,0120,05100,0
Argentina00,000,0150,000,0150,000,02100,0
Maroko116,700,0466,700,0116,700,06100,0
Ekuador00,000,0125,0250,0125,000,04100,0
Peru00,000,0240,0120,000,0240,05100,0
Guztira223,320,321031,118427,214221,011617,2676100,0
Iturria: 

Agiri Mota

Oharra: Udalerriko estatu nagusiak hartzen dira kontutan sailkapen hau egiterako orduan. Kasu batzuetan gerta daiteke INEk egiten duen sailkapenarekin bat ez etortzea.

4.3.2.6 Taula: Jatorria Estatua eta Agiri Motaren arabera

EstatuaErroldan informaziorik gabeNortasun AgiriaPasaporteaAtzerritarren Identifikazio ZenbakiaGuztira
Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%
Udalerrian bertan00,000,0133,300,03100,0
Gipuzkoako gainerako udalerriak10,54121,0168,2157,7195100,0
Euskal Herriko gainerako herrialdeak00,0947,400,015,319100,0
Espainia12,9823,5411,838,834100,0
Portugal00,0125,000,000,04100,0
Errumania00,000,000,0120,05100,0
Argentina00,000,0150,000,02100,0
Maroko116,700,000,000,06100,0
Ekuador00,0125,000,000,04100,0
Peru00,0120,000,0480,05100,0
Guztira51,57322,1288,5237,0330100,0
Iturria: