Jaiolekuen bilakaera ingurunearekin alderatuta

Kontinenteen arabera

Herria eta bere ingurunea

2.4.1.1 Taula: Jatorriaren bilakaera kontinentea eta bere ingurunea alderatuta

Barka, daturik ez 2.4.1.1 Taula: Jatorriaren bilakaera kontinentea eta bere ingurunea alderatuta, Astigarraga, 2013 hautaketarako. Aldatu mesedez datu aukera.

Iturria: 

Eskualdeko herriak

2.4.1.2 Taula: Jatorria Kontinentea eskualdearekin alderatuta

KontinenteaAstigarragaAndoainHernaniLasarte-OriaUrnietaUsurbilBuruntzaldea
Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%
Herrian bertan1.36621,85.24035,86.36631,52.51513,81.89130,62.65643,120.03427,9
Gipuzkoako gainerako herriak3.68358,75.10935,08.51042,18.99949,32.77144,92.30037,331.37243,8
Euskal Autonomi Erkidegoko gainerako herrialdeak1091,71681,12761,42581,4851,4821,39781,4
Nafarroa Garaia eta Espainiako Estatua66510,63.12721,43.25716,14.67525,698315,974912,113.45618,8
Europako gainerako estatuak1462,32221,54752,34072,21953,21091,81.5542,2
Amerika2313,74573,18514,21.1136,11572,51993,23.0084,2
Afrika520,82541,73921,91741,0701,1550,99971,4
Asia200,3390,3930,51090,6150,2150,22910,4
Ozeania00,020,020,030,030,000,0100,0
Guztira6.272100,014.618100,020.222100,018.253100,06.170100,06.165100,071.700100,0
Iturria: 

Estatu nagusien arabera

Herria eta bere ingurunea

Oharra: Udalerriko estatu nagusiak hartzen dira kontutan sailkapen hau egiterako orduan. Kasu batzuetan gerta daiteke INEk egiten duen sailkapenarekin bat ez etortzea.

2.4.2.1 Taula: Jatorria Estatua herria eta ingurunearekin alderatuta

Barka, daturik ez 2.4.2.1 Taula: Jatorria Estatua herria eta ingurunearekin alderatuta, Astigarraga, 2013 hautaketarako. Aldatu mesedez datu aukera.

Iturria: 

Eskualdeko herriak

Oharra: Udalerriko estatu nagusiak hartzen dira kontutan sailkapen hau egiterako orduan. Kasu batzuetan gerta daiteke INEk egiten duen sailkapenarekin bat ez etortzea.

2.4.2.2 Taula: Jatorria Estatua eskualdearekin alderatuta

EstatuaAstigarragaAndoainHernaniLasarte-OriaUrnietaUsurbilBuruntzaldea
Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%
Udalerrian bertan--------------
Gipuzkoako gainerako udalerriak--------------
Euskal Autonomi Erkidegoko gainerako herrialdeak--------------
Nafarroa Garaia eta Espainiako Estatua--------------
Portugal--------------
Errumania--------------
Argentina--------------
Maroko--------------
Ekuador--------------
Kolonbia--------------
Guztira--------------
Iturria: