Bajak kontinenteen arabera

Orokorra

3.2.1 Taula: Jatorria Kontinenteen arabera

KontinenteaGuztira%
Herrian bertan3715,3
Gipuzkoako gainerako herriak8334,3
Euskal Herriko gainerako herrialdeak104,1
Europako gainerako estatuak4317,8
Amerika4619,0
Afrika208,3
Asia31,2
Ozeania00,0
Guztira242100,0
Iturria: 

Aldagai ezberdinen arabera

Sexua

3.2.2.1 Taula: Jatorria Kontinente eta Sexuaren arabera

KontinenteaGizonezkoaEmakumezkoaGuztira
Num%Num%Num%
Herrian bertan2464,91335,137100,0
Gipuzkoako gainerako herriak5161,43238,683100,0
Euskal Herriko gainerako herrialdeak660,0440,010100,0
Europako gainerako estatuak2660,51739,543100,0
Amerika1737,02963,046100,0
Afrika1575,0525,020100,0
Asia133,3266,73100,0
Ozeania00,000,000,0
Guztira14057,910242,1242100,0
Iturria: 

Adina

3.2.2.2 Taula: Jatorria Koontinente eta Adinaren arabera

Kontinentea0 eta 16 urte artean17 eta 35 urte artean36 eta 64 urte artean65 urte edo gehiagoGuztira
Num%Num%Num%Num%Num%
Herrian bertan821,61540,51335,112,737100,0
Gipuzkoako gainerako herriak1315,72934,93643,456,083100,0
Euskal Herriko gainerako herrialdeak00,0220,0770,0110,010100,0
Europako gainerako estatuak614,01227,92251,237,043100,0
Amerika24,32145,72145,724,346100,0
Afrika00,01050,0945,015,020100,0
Asia00,0133,3266,700,03100,0
Ozeania00,000,000,000,000,0
Guztira2912,09037,211045,5135,4242100,0
Iturria: 

Batez Besteko Adina

3.2.2.3 Taula: Jatorria Kontinente eta Batez Besteko Adinaren arabera

KontinenteaBatez bestestekoa
Herrian bertan29,3
Gipuzkoako gainerako herriak35,1
Euskal Herriko gainerako herrialdeak45,7
Europako gainerako estatuak38,0
Amerika36,7
Afrika37,8
Asia42,0
Ozeania-
Guztira35,7
Iturria: 

Erroldatze urtea

Oharra: Kasu batzuetan, 1980.urtetik aurrera hasi ziren erroldatze datuak jasotzen. Hortaz, posible da 1980.urtea baino lehenago etorritakoen datuak urte horretan jasota egotea.

3.2.2.4 Taula: Jatorria Kontinente eta Erroldatze urtearen arabera

Kontinentea1950 aurretik1950-1959 artean1960-1969 artean1970-1979 artean1980-1989 artean1990-1999 artean2000-2009 artean2010 edo beranduagoGuztira
Num%Num%Num%Num%Num%Num%Num%Num%Num%
Herrian bertan00,000,000,000,028,300,01041,71250,024100,0
Gipuzkoako gainerako herriak00,000,010,800,0129,697,24737,65644,8125100,0
Euskal Herriko gainerako herrialdeak00,000,000,000,000,0112,5450,0337,58100,0
Europako gainerako estatuak00,012,200,024,411,066,11414,37778,698100,0
Amerika10,700,000,000,000,000,0516,12683,931100,0
Afrika00,000,000,000,0111,100,000,0888,99100,0
Asia00,000,000,000,000,000,000,05100,05100,0
Ozeania00,0------00,000,000,01100,01100,0
Guztira10,210,510,320,9165,3165,38026,718762,3300100,0
Iturria: 

Ikasketa Maila

3.2.2.5 Taulak: Jatorria Kontinente eta Ikasketa Mailaren arabera

KontinenteaTitulazio gabeLehen Mailako HezkuntzaBigarren Mailako Hezkuntza IBigarren Mailako Hezkuntza IIGoi Mailako HezkuntzaEDGuztira
Num%Num%Num%Num%Num%Num%Num%
Herrian bertan718,900,01232,4513,5513,5821,637100,0
Gipuzkoako gainerako herriak89,611,22833,71619,31821,71214,583100,0
Euskal Herriko gainerako herrialdeak330,000,0220,0440,0110,000,010100,0
Europako gainerako estatuak1125,624,71227,9716,3614,0511,643100,0
Amerika817,412,22350,01021,748,700,046100,0
Afrika735,0210,0840,015,0210,000,020100,0
Asia133,300,0133,300,0133,300,03100,0
Ozeania00,000,000,000,000,000,000,0
Guztira4518,662,58635,54317,83715,32510,3242100,0
Iturria: 

Agiri Mota

3.2.2.6 Taula: Jatorria Kontinente eta Agiri Motaren arabera

KontinenteaErroldan informaziorik gabeNortasun AgiriaPasaporteaAtzerritarren Identifikazio ZenbakiaGuztira
Num%Num%Num%Num%Num%
Herrian bertan410,83389,200,000,037100,0
Gipuzkoako gainerako herriak78,47590,400,011,283100,0
Euskal Herriko gainerako herrialdeak00,010100,000,000,010100,0
Europako gainerako estatuak24,72660,549,31125,643100,0
Amerika00,01737,01021,71941,346100,0
Afrika00,015,0420,01575,020100,0
Asia00,0133,3133,3133,33100,0
Ozeania00,000,000,000,000,0
Guztira135,416367,4197,94719,4242100,0
Iturria: