Altak kontinenteen arabera

Orokorra

4.2.1 Taula: Jatorria Kontinenteen arabera

KontinenteaGuztira%
Herrian bertan52,2
Gipuzkoako gainerako herriak10143,7
Euskal Herriko gainerako herrialdeak31,3
Europako gainerako estatuak4820,8
Amerika4218,2
Afrika219,1
Asia93,9
Ozeania20,9
Guztira231100,0
Iturria: 

Aldagai ezberdinen arabera

Sexua

4.2.2.1 Taula: Jatorria Kontinente eta Sexuaren arabera

KontinenteaGizonezkoaEmakumezkoaGuztira
Num%Num%Num%
Herrian bertan125,0375,04100,0
Gipuzkoako gainerako herriak14351,413548,6278100,0
Euskal Herriko gainerako herrialdeak1460,9939,123100,0
Europako gainerako estatuak3752,13447,971100,0
Amerika1041,71458,324100,0
Afrika872,7327,311100,0
Asia240,0360,05100,0
Ozeania1100,000,01100,0
Guztira21551,720148,3416100,0
Iturria: 

Adina

4.2.2.2 Taula: Jatorria Koontinente eta Adinaren arabera

Kontinentea0 eta 16 urte artean17 eta 35 urte artean36 eta 64 urte artean65 urte edo gehiagoGuztira
Num%Num%Num%Num%Num%
Herrian bertan00,0480,0120,000,05100,0
Gipuzkoako gainerako herriak2524,83231,73938,655,0101100,0
Euskal Herriko gainerako herrialdeak133,300,0266,700,03100,0
Europako gainerako estatuak1020,82041,71327,1510,448100,0
Amerika511,91842,91945,200,042100,0
Afrika14,81047,61047,600,021100,0
Asia111,1666,7222,200,09100,0
Ozeania150,0150,000,000,02100,0
Guztira4419,09139,48637,2104,3231100,0
Iturria: 

Batez Besteko Adina

4.2.2.3 Taula: Jatorria Kontinente eta Batez Besteko Adinaren arabera

KontinenteaBatez bestestekoa
Herrian bertan30,6
Gipuzkoako gainerako herriak31,3
Euskal Herriko gainerako herrialdeak32,7
Europako gainerako estatuak33,0
Amerika33,5
Afrika33,7
Asia31,6
Ozeania17,5
Guztira32,1
Iturria: 

Ikasketa Maila

4.2.2.5 Taulak: Jatorria Kontinente eta Ikasketa Mailaren arabera

KontinenteaTitulazio gabeLehen Mailako HezkuntzaBigarren Mailako Hezkuntza IBigarren Mailako Hezkuntza IIGoi Mailako HezkuntzaEDGuztira
Num%Num%Num%Num%Num%Num%Num%
Herrian bertan00,000,0360,000,0240,000,05100,0
Gipuzkoako gainerako herriak22,000,03130,71615,82625,72625,7101100,0
Euskal Herriko gainerako herrialdeak00,000,000,000,0266,7133,33100,0
Europako gainerako estatuak1122,912,12041,736,348,3918,848100,0
Amerika24,800,02354,8511,9614,3614,342100,0
Afrika419,000,01361,929,514,814,821100,0
Asia00,0111,1444,4111,1222,2111,19100,0
Ozeania00,000,000,0150,000,0150,02100,0
Guztira198,220,99440,72812,14318,64519,5231100,0
Iturria: 

Agiri Mota

4.2.2.6 Taula: Jatorria Kontinente eta Agiri Motaren arabera

KontinenteaErroldan informaziorik gabeNortasun AgiriaPasaporteaAtzerritarren Identifikazio ZenbakiaGuztira
Num%Num%Num%Num%Num%
Herrian bertan00,05100,000,000,05100,0
Gipuzkoako gainerako herriak87,99089,100,033,0101100,0
Euskal Herriko gainerako herrialdeak133,3266,700,000,03100,0
Europako gainerako estatuak00,02654,2816,71429,248100,0
Amerika00,0819,01433,32047,642100,0
Afrika00,0419,0419,01361,921100,0
Asia00,000,0666,7333,39100,0
Ozeania00,000,02100,000,02100,0
Guztira93,913558,43414,75322,9231100,0
Iturria: