Erroldatze urtea

Oharrak:

  • Udalerriko estatu nagusiak hartzen dira kontutan sailkapen hau egiterako orduan. Kasu batzuetan gerta daiteke INEk egiten duen sailkapenarekin bat ez etortzea.
  • Kasu batzuetan, 1980.urtetik aurrera hasi ziren erroldatze datuak jasotzen. Hortaz, posible da 1980.urtea baino lehenago etorritakoen datuak urte horretan jasota egotea.

1.3.2.4 Taula: Jatorria Estatua eta erroldatze urtearen arabera

Estatua1950 aurretik1950-1959 artean1960-1969 artean1970-1979 artean1980-1989 artean1990-1999 artean2000-2009 artean2010 edo beranduagoGuztira
Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%
Udalerrian bertan00,000,000,000,01.13543,632212,458722,556221,62.606100,0
Gipuzkoako gainerako udalerriak00,000,000,000,072531,632514,160326,364428,02.297100,0
Euskal Herriko gainerako herrialdeak00,000,000,000,05331,72615,63118,65734,1167100,0
Espainia00,000,010,200,041464,4375,86810,612319,1643100,0
Nikaragua00,000,000,000,012,100,0612,84085,147100,0
Errumania00,000,000,000,000,000,0411,13288,936100,0
Ekuador00,000,000,000,000,012,9822,92674,335100,0
Maroko00,000,000,000,000,000,000,033100,033100,0
Honduras00,000,000,000,000,000,000,029100,029100,0
Kolonbia00,000,000,000,000,013,4310,32586,229100,0
Guztira00,000,010,000,02.33737,972011,71.35021,91.75628,56.164100,0
Iturria: