Erroldatze urtea

Oharrak:

  • Udalerriko estatu nagusiak hartzen dira kontutan sailkapen hau egiterako orduan. Kasu batzuetan gerta daiteke INEk egiten duen sailkapenarekin bat ez etortzea.
  • Kasu batzuetan, 1980.urtetik aurrera hasi ziren erroldatze datuak jasotzen. Hortaz, posible da 1980.urtea baino lehenago etorritakoen datuak urte horretan jasota egotea.

3.3.2.4 Taula: Jatorria Estatua eta erroldatze urtearen arabera

Estatua1950 aurretik1950-1959 artean1960-1969 artean1970-1979 artean1980-1989 artean1990-1999 artean2000-2009 artean2010 edo beranduagoGuztira
Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%
Udalerrian bertan00,000,000,000,01635,61124,436,71533,345100,0
Gipuzkoako gainerako udalerriak00,000,000,000,067,367,31619,55465,982100,0
Euskal Herriko gainerako herrialdeak00,000,000,000,000,0114,300,0685,77100,0
Espainia00,000,000,000,0420,000,0210,01470,020100,0
Nikaragua00,000,000,000,000,000,000,014100,014100,0
Errumania00,000,000,000,000,000,0444,4555,69100,0
Ekuador00,000,000,000,000,000,000,04100,04100,0
Maroko00,000,000,000,000,000,000,09100,09100,0
Honduras00,000,000,000,000,000,000,04100,04100,0
Kolonbia00,000,000,000,000,000,000,03100,03100,0
Guztira00,000,000,000,02611,2187,72510,716470,4233100,0
Iturria: