Bajak estatu nagusien arabera

Orokorra

Oharra: Udalerriko estatu nagusiak hartzen dira kontutan sailkapen hau egiterako orduan. Kasu batzuetan gerta daiteke INEk egiten duen sailkapenarekin bat ez etortzea.

3.3.1. Taula: Jatorria Estatu nagusien arabera

EstatuaGuztira%
Udalerrian bertan10212,9
Gipuzkoako gainerako udalerriak14818,7
Euskal Herriko gainerako herrialdeak769,6
Espainia10613,4
Pakistan8110,2
Kolonbia354,4
Maroko455,7
Portugal212,7
Bolibia141,8
Dominikar Errepublika101,3
Guztira791100,0
Iturria: 

Aldagai ezberdinen arabera

Sexua

Oharra: Udalerriko estatu nagusiak hartzen dira kontutan sailkapen hau egiterako orduan. Kasu batzuetan gerta daiteke INEk egiten duen sailkapenarekin bat ez etortzea.

3.3.2.1 Taula: Jatorria Estatua eta Sexuaren arabera

EstatuaGizonezkoaEmakumezkoaGuztira
Kop%Kop%Kop%
Udalerrian bertan4948,05352,0102100,0
Gipuzkoako gainerako udalerriak7349,37550,7148100,0
Euskal Herriko gainerako herrialdeak4559,23140,876100,0
Espainia5753,84946,2106100,0
Pakistan7086,41113,681100,0
Kolonbia1131,42468,635100,0
Maroko3271,11328,945100,0
Portugal1885,7314,321100,0
Bolibia428,61071,414100,0
Dominikar Errepublika220,0880,010100,0
Guztira44656,434543,6791100,0
Iturria: 

Adina

Oharra: Udalerriko estatu nagusiak hartzen dira kontutan sailkapen hau egiterako orduan. Kasu batzuetan gerta daiteke INEk egiten duen sailkapenarekin bat ez etortzea.

3.3.2.2 Taula: Jatorria Estatua eta Adinaren arabera

Estatua0 eta 16 urte artean17 eta 35 urte artean36 eta 64 urte artean65 urte edo gehiagoGuztira
Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%
Udalerrian bertan98,86462,72221,676,9102100,0
Gipuzkoako gainerako udalerriak5235,14631,13926,4117,4148100,0
Euskal Herriko gainerako herrialdeak56,62431,63951,3810,576100,0
Espainia1514,21817,03331,14037,7106100,0
Pakistan67,44555,63037,000,081100,0
Kolonbia411,42160,01028,600,035100,0
Maroko24,42248,92044,412,245100,0
Portugal00,0942,91257,100,021100,0
Bolibia00,0964,3321,4214,314100,0
Dominikar Errepublika00,0550,0550,000,010100,0
Guztira10613,433842,727234,4759,5791100,0
Iturria: 

Batez Besteko Adina

Oharra: Udalerriko estatu nagusiak hartzen dira kontutan sailkapen hau egiterako orduan. Kasu batzuetan gerta daiteke INEk egiten duen sailkapenarekin bat ez etortzea.

3.3.2.3 Taula: Jatorria Estatua eta Batez Besteko Adinaren arabera

EstatuaBatez bestestekoa
Udalerrian bertan34,1
Gipuzkoako gainerako udalerriak28,0
Euskal Herriko gainerako herrialdeak40,3
Espainia49,3
Pakistan32,1
Kolonbia30,6
Maroko35,4
Portugal37,6
Bolibia37,4
Dominikar Errepublika34,6
Guztira36,0
Iturria: 

Erroldatze urtea

Oharrak:

  • Udalerriko estatu nagusiak hartzen dira kontutan sailkapen hau egiterako orduan. Kasu batzuetan gerta daiteke INEk egiten duen sailkapenarekin bat ez etortzea.
  • Kasu batzuetan, 1980.urtetik aurrera hasi ziren erroldatze datuak jasotzen. Hortaz, posible da 1980.urtea baino lehenago etorritakoen datuak urte horretan jasota egotea.

3.3.2.4 Taula: Jatorria Estatua eta erroldatze urtearen arabera

Estatua1950 aurretik1950-1959 artean1960-1969 artean1970-1979 artean1980-1989 artean1990-1999 artean2000-2009 artean2010 edo beranduagoGuztira
Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%
Udalerrian bertan00,000,000,000,07876,5109,81413,700,0102100,0
Gipuzkoako gainerako udalerriak00,000,000,000,0128,1149,53523,68758,8148100,0
Euskal Herriko gainerako herrialdeak00,000,000,000,02330,345,31114,53850,076100,0
Espainia00,000,000,000,03230,2109,41615,14845,3106100,0
Pakistan00,000,000,000,000,000,011,28098,881100,0
Kolonbia00,000,000,000,000,000,0617,12982,935100,0
Maroko00,000,000,000,000,000,012,24497,845100,0
Portugal00,000,000,000,000,000,01676,2523,821100,0
Bolibia00,000,000,000,000,000,0214,31285,714100,0
Dominikar Errepublika00,000,000,000,000,000,0330,0770,010100,0
Guztira00,000,000,000,015019,0384,812415,747960,6791100,0
Iturria: 

Ikasketa Maila

Oharra: Udalerriko estatu nagusiak hartzen dira kontutan sailkapen hau egiterako orduan. Kasu batzuetan gerta daiteke INEk egiten duen sailkapenarekin bat ez etortzea.

3.3.2.5 Taula: Jatorria Estatua eta Ikasketa Mailaren arabera

EstatuaTitulazio gabeLehen Mailako HezkuntzaBigarren Mailako Hezkuntza IBigarren Mailako Hezkuntza IIGoi Mailako HezkuntzaEDGuztira
Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%
Udalerrian bertan76,900,01615,73938,23130,498,8102100,0
Gipuzkoako gainerako udalerriak1812,200,01912,83624,32818,94731,8148100,0
Euskal Herriko gainerako herrialdeak1114,500,02532,91925,01925,022,676100,0
Espainia5148,100,01917,91514,287,51312,3106100,0
Pakistan6175,300,01822,200,000,022,581100,0
Kolonbia1748,600,0720,0822,900,038,635100,0
Maroko3168,900,0920,036,712,212,245100,0
Portugal1781,000,0419,000,000,000,021100,0
Bolibia1071,400,0428,600,000,000,014100,0
Dominikar Errepublika990,000,000,0110,000,000,010100,0
Guztira32340,800,014718,613316,810112,88711,0791100,0
Iturria: 

Agiri Mota

Oharra: Udalerriko estatu nagusiak hartzen dira kontutan sailkapen hau egiterako orduan. Kasu batzuetan gerta daiteke INEk egiten duen sailkapenarekin bat ez etortzea.

3.3.2.6 Taula: Jatorria Estatua eta Agiri Motaren arabera

EstatuaErroldan informaziorik gabeNortasun AgiriaPasaporteaAtzerritarren Identifikazio ZenbakiaGuztira
Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%
Udalerrian bertan00,000,000,000,0102100,0
Gipuzkoako gainerako udalerriak00,000,000,000,0148100,0
Euskal Herriko gainerako herrialdeak00,000,000,000,076100,0
Espainia00,000,000,000,0106100,0
Pakistan00,000,000,000,081100,0
Kolonbia00,000,000,000,035100,0
Maroko00,000,000,000,045100,0
Portugal00,000,000,000,021100,0
Bolibia00,000,000,000,014100,0
Dominikar Errepublika00,000,000,000,010100,0
Guztira00,000,000,000,0791100,0
Iturria: 

Uncaught exception thrown in session handler.

PDOException: SQLSTATE[HY000]: General error: 1015 Can't lock file (errno: 165 - Table is read only): INSERT INTO {sessions} (sid, ssid, uid, cache, hostname, session, timestamp) VALUES (:db_insert_placeholder_0, :db_insert_placeholder_1, :db_insert_placeholder_2, :db_insert_placeholder_3, :db_insert_placeholder_4, :db_insert_placeholder_5, :db_insert_placeholder_6); Array ( [:db_insert_placeholder_0] => FIyrZ4Cq5dOOqvVVgPKe01iVZwgOWEQY50SYaaFbUQU [:db_insert_placeholder_1] => [:db_insert_placeholder_2] => 0 [:db_insert_placeholder_3] => 0 [:db_insert_placeholder_4] => 35.172.230.154 [:db_insert_placeholder_5] => adierazle|a:1:{s:8:"settings";a:1:{s:8:"lurralde";i:20055;}} [:db_insert_placeholder_6] => 1675394385 ) in _drupal_session_write() (line 209 of /var/www/u.anitza/includes/session.inc).


Uncaught exception thrown in shutdown function.

PDOException: SQLSTATE[HY000]: General error: 1015 Can't lock file (errno: 165 - Table is read only): DELETE FROM {semaphore} WHERE (value = :db_condition_placeholder_0) ; Array ( [:db_condition_placeholder_0] => 96380993563dc7d542fcad1.94381651 ) in lock_release_all() (line 269 of /var/www/u.anitza/includes/lock.inc).