Aldagai ezberdinen arabera

Sexua

1.2.2.1 Taula: Jatorria Kontinente eta Sexuaren arabera

KontinenteaGizonezkoaEmakumezkoaGuztira
Kop%Kop%Kop%
Herrian bertan25151,223948,8490100,0
Bizkaiko gainerako herriak21449,421950,6433100,0
Euskal Herriko gainerako herrialdeak3555,62844,463100,0
Europako gainerako estatuak3459,62340,457100,0
Amerika5160,73339,384100,0
Afrika8883,01817,0106100,0
Asia00,000,000,0
Ozeania00,01100,01100,0
Guztira67354,556145,51.234100,0
Iturria: 

Adina

1.2.2.2 Taula: Jatorria Koontinente eta Adinaren arabera

Kontinentea0 eta 16 urte artean17 eta 35 urte artean36 eta 64 urte artean65 urte edo gehiagoGuztira
Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%
Herrian bertan16734,17615,511323,113427,3490100,0
Bizkaiko gainerako herriak163,74510,425759,411526,6433100,0
Euskal Herriko gainerako herrialdeak46,3711,13657,11625,463100,0
Europako gainerako estatuak58,8814,02238,62238,657100,0
Amerika56,03035,74857,111,284100,0
Afrika98,53331,16157,532,8106100,0
Asia00,000,000,000,000,0
Ozeania00,000,01100,000,01100,0
Guztira20616,719916,153843,629123,61.234100,0
Iturria: 

Bataz besteko adina

1.2.2.3 Taula: Jatorria Kontinente eta Batez Besteko Adinaren arabera

KontinenteaBatez bestestekoa
Herrian bertan39,3
Bizkaiko gainerako herriak53,5
Euskal Herriko gainerako herrialdeak51,2
Europako gainerako estatuak54,6
Amerika38,0
Afrika36,7
Asia0,0
Ozeania60,0
Guztira45,3
Iturria: 

Erroldatze urtea

Oharra: Kasu batzuetan, 1980.urtetik aurrera hasi ziren erroldatze datuak jasotzen. Hortaz, posible da 1980.urtea baino lehenago etorritakoen datuak urte horretan jasota egotea.

1.2.2.4 Taula: Jatorria Kontinente eta Erroldatze urtearen arabera

Kontinentea1960 aurretik1960-1969 artean1970-1979 artean1980-1989 artean1990-1999 artean2000-2009 artean2010-2019 artean2020 edo beranduagoGuztira
Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%
Herrian bertan00,000,000,000,024850,610621,612325,1132,7490100,0
Bizkaiko gainerako herriak00,000,000,000,019946,012127,99020,8235,3433100,0
Euskal Herriko gainerako herrialdeak00,000,000,000,02539,71625,41625,469,563100,0
Europako gainerako estatuak00,000,000,000,01526,31424,62238,6610,557100,0
Amerika00,000,000,000,033,61517,95666,71011,984100,0
Afrika00,000,000,000,000,01716,07368,91615,1106100,0
Asia00,000,000,000,000,000,000,000,000,0
Ozeania00,000,000,000,01100,000,000,000,01100,0
Guztira00,000,000,000,049139,828923,438030,8746,01.234100,0
Iturria: 

Ikasketa maila

1.2.2.5 Taulak: Jatorria Kontinente eta Ikasketa Mailaren arabera

KontinenteaTitulazio gabeLehen Mailako HezkuntzaBigarren Mailako Hezkuntza IBigarren Mailako Hezkuntza IIGoi Mailako Hezkuntza16 urtez azpikoakGuztira
Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%
Herrian bertan12024,530,66312,97916,14910,017635,9490100,0
Bizkaiko gainerako herriak7717,8153,510524,214232,87818,0163,7433100,0
Euskal Herriko gainerako herrialdeak1117,500,01828,61422,21625,446,363100,0
Europako gainerako estatuak1628,135,31526,3814,01017,558,857100,0
Amerika2023,81315,52934,51011,978,356,084100,0
Afrika3331,12220,83835,843,810,987,5106100,0
Asia00,000,000,000,000,000,000,0
Ozeania00,000,000,01100,000,000,01100,0
Guztira27722,4564,526821,725820,916113,021417,31.234100,0
Iturria: 

Agiri mota

1.2.2.6 Taula: Jatorria Kontinente eta Agiri Motaren arabera

KontinenteaErroldan informaziorik gabeNortasun AgiriaPasaporteaAtzerritarren Identifikazio ZenbakiaGuztira
Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%
Herrian bertan449,043889,410,271,4490100,0
Bizkaiko gainerako herriak61,442598,200,020,5433100,0
Euskal Herriko gainerako herrialdeak00,063100,000,000,063100,0
Europako gainerako estatuak11,84171,911,81424,657100,0
Amerika22,43238,12125,02934,584100,0
Afrika00,087,51917,97974,5106100,0
Asia00,000,000,000,000,0
Ozeania00,01100,000,000,01100,0
Guztira534,31.00881,7423,413110,61.234100,0
Iturria: 

Uncaught exception thrown in session handler.

PDOException: SQLSTATE[HY000]: General error: 1015 Can't lock file (errno: 165 - Table is read only): INSERT INTO {sessions} (sid, ssid, uid, cache, hostname, session, timestamp) VALUES (:db_insert_placeholder_0, :db_insert_placeholder_1, :db_insert_placeholder_2, :db_insert_placeholder_3, :db_insert_placeholder_4, :db_insert_placeholder_5, :db_insert_placeholder_6); Array ( [:db_insert_placeholder_0] => kcsCGQan3SUHVSMYg0LdYJamPyIM5vFIpJF6G_O3Ca8 [:db_insert_placeholder_1] => [:db_insert_placeholder_2] => 0 [:db_insert_placeholder_3] => 0 [:db_insert_placeholder_4] => 3.236.70.233 [:db_insert_placeholder_5] => adierazle|a:1:{s:8:"settings";a:1:{s:8:"lurralde";i:48018;}} [:db_insert_placeholder_6] => 1675376136 ) in _drupal_session_write() (line 209 of /var/www/u.anitza/includes/session.inc).


Uncaught exception thrown in shutdown function.

PDOException: SQLSTATE[HY000]: General error: 1015 Can't lock file (errno: 165 - Table is read only): DELETE FROM {semaphore} WHERE (value = :db_condition_placeholder_0) ; Array ( [:db_condition_placeholder_0] => 127896756463dc360bb64678.01790255 ) in lock_release_all() (line 269 of /var/www/u.anitza/includes/lock.inc).