Jatorri aniztasunaren bilakaera (2002-2019)

Jaiolekuen bilakaera kontinenteen arabera

2.2.1 Taula: Jatorria Kontinenteen arabera

Kontinentea20022007201220172019
Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%
Herrian bertan2.35243,72.45843,02.63343,22.65643,12.64242,8
Gipuzkoako gainerako herriak1.97436,62.13537,32.28337,52.28937,22.29937,2
Euskal Autonomi Erkidegoko gainerako herrialdeak621,2701,2781,3811,3831,3
Nafarroa Garaia eta Espainiako Estatua92117,185715,079913,176412,474512,1
Europako gainerako estatuak400,7661,2941,51031,71141,8
Amerika320,61132,01702,81943,12183,5
Afrika60,1110,2160,3570,9580,9
Asia10,080,1160,3150,2150,2
Ozeania00,000,010,000,000,0
Guztira5.388100,05.718100,06.090100,06.159100,06.174100,0
Iturria: 

Jaiolekuen bilakaera estatu nagusien arabera

Oharra: Udalerriko estatu nagusiak hartzen dira kontutan sailkapen hau egiterako orduan. Kasu batzuetan gerta daiteke INEk egiten duen sailkapenarekin bat ez etortzea.

2.3.1 Taula: Jatorria Estatu nagusien arabera

Estatua20022007201220172019
Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%
Udalerrian bertan2.45843,02.63343,22.65143,02.65643,12.64242,8
Gipuzkoako gainerako udalerriak2.13537,32.28337,52.29737,22.28937,22.29937,2
Euskal Autonomi Erkidegoko gainerako herrialdeak701,2781,3781,3811,3831,3
Nafarroa Garaia eta Espainiako Estatua85715,079913,179812,976412,474512,1
Nikaragua----------
Errumania120,2310,5330,5380,6460,7
Ekuador330,6360,6450,7330,5300,5
Kolonbia90,2210,3250,4210,3210,3
Maroko40,160,1170,3220,4220,4
Honduras----------
Guztira5.718100,06.090100,06.168100,06.159100,06.174100,0
Iturria: 

Jaiolekuen bilakaera ingurunearekin alderatuta

Kontinenteen arabera

Herria eta bere ingurunea

2.4.1.1 Taula: Jatorriaren bilakaera kontinentea eta bere ingurunea alderatuta

KontinenteaUsurbilBuruntzaldeaGipuzkoa
Kop%Kop%Kop%
Herrian bertan2.64242,820.09927,8331.82045,9
Gipuzkoako gainerako herriak2.29937,231.65243,8185.01725,6
Euskal Autonomi Erkidegoko gainerako herrialdeak831,39951,421.4133,0
Nafarroa Garaia eta Espainiako Estatua74512,113.23818,3111.85315,5
Europako gainerako estatuak1141,81.5392,118.7542,6
Amerika2183,53.3564,635.5444,9
Afrika580,91.0401,414.0061,9
Asia150,23150,45.0470,7
Ozeania00,0110,01220,0
Guztira6.174100,072.245100,0723.576100,0
Iturria: 

Eskualdeko herriak

2.4.1.2 Taula: Jatorria Kontinentea eskualdearekin alderatuta

KontinenteaUsurbilAndoainAstigarragaHernaniLasarte-OriaUrnietaBuruntzaldea
Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%
Herrian bertan2.64242,85.21935,71.38421,26.39431,42.57414,01.88630,620.09927,8
Gipuzkoako gainerako herriak2.29937,25.10034,83.88859,58.55942,19.04549,22.76144,831.65243,8
Euskal Autonomi Erkidegoko gainerako herrialdeak831,31631,11181,82841,42641,4831,39951,4
Nafarroa Garaia eta Espainiako Estatua74512,13.05120,867610,33.19515,74.59825,097315,813.23818,3
Europako gainerako estatuak1141,82341,61542,44662,33772,11943,11.5392,1
Amerika2183,55363,72423,79554,71.2366,71692,73.3564,6
Afrika580,92821,9440,74002,01710,9851,41.0401,4
Asia150,2500,3260,4980,51120,6140,23150,4
Ozeania00,020,000,030,030,030,0110,0
Guztira6.174100,014.637100,06.532100,020.354100,018.380100,06.168100,072.245100,0
Iturria: 

Estatu nagusien arabera

Herria eta bere ingurunea

Oharra: Udalerriko estatu nagusiak hartzen dira kontutan sailkapen hau egiterako orduan. Kasu batzuetan gerta daiteke INEk egiten duen sailkapenarekin bat ez etortzea.

2.4.2.1 Taula: Jatorria Estatua herria eta ingurunearekin alderatuta

EstatuaUsurbilBuruntzaldeaGipuzkoa
Kop%Kop%Kop%
Udalerrian bertan2.64242,820.09927,8331.82045,9
Gipuzkoako gainerako udalerriak2.29937,231.65243,8185.01725,6
Euskal Autonomi Erkidegoko gainerako herrialdeak831,39951,421.4133,0
Nafarroa Garaia eta Espainiako Estatua74512,113.23818,3111.85315,5
Nikaragua------
Errumania460,73920,54.9670,7
Ekuador300,53900,53.4480,5
Kolonbia210,33770,54.9020,7
Maroko220,45810,88.3481,2
Honduras------
Guztira6.174100,072.245100,0723.576100,0
Iturria: 

Eskualdeko herriak

Oharra: Udalerriko estatu nagusiak hartzen dira kontutan sailkapen hau egiterako orduan. Kasu batzuetan gerta daiteke INEk egiten duen sailkapenarekin bat ez etortzea.

2.4.2.2 Taula: Jatorria Estatua eskualdearekin alderatuta

EstatuaUsurbilAndoainAstigarragaHernaniLasarte-OriaUrnietaBuruntzaldea
Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%
Udalerrian bertan2.64242,85.21935,71.38421,26.39431,42.57414,01.88630,620.09927,8
Gipuzkoako gainerako udalerriak2.29937,25.10034,83.88859,58.55942,19.04549,22.76144,831.65243,8
Euskal Autonomi Erkidegoko gainerako herrialdeak831,31631,11181,82841,42641,4831,39951,4
Nafarroa Garaia eta Espainiako Estatua74512,13.05120,867610,33.19515,74.59825,097315,813.23818,3
Nikaragua--------------
Errumania460,7650,4300,51270,6880,5360,63920,5
Ekuador300,5350,2350,51850,9830,5220,43900,5
Kolonbia210,3640,4370,61160,61160,6230,43770,5
Maroko220,41671,1270,42131,0990,5530,95810,8
Honduras--------------
Guztira6.174100,014.637100,06.532100,020.354100,018.380100,06.168100,072.245100,0
Iturria: