Jatorri aniztasunaren bilakaera (2002-2018)

Jaiolekuen bilakaera kontinenteen arabera

2.2.1 Taula: Jatorria Kontinenteen arabera

Kontinentea20022007201220172018
Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%
Herrian bertan2.35243,72.45843,02.63343,22.65643,12.65643,1
Gipuzkoako gainerako herriak1.97436,62.13537,32.28337,52.28937,22.30037,3
Euskal Autonomi Erkidegoko gainerako herrialdeak621,2701,2781,3811,3821,3
Nafarroa Garaia eta Espainiako Estatua92117,185715,079913,176412,474912,1
Europako gainerako estatuak400,7661,2941,51031,71091,8
Amerika320,61132,01702,81943,11993,2
Afrika60,1110,2160,3570,9550,9
Asia10,080,1160,3150,2150,2
Ozeania00,000,010,000,000,0
Guztira5.388100,05.718100,06.090100,06.159100,06.165100,0
Iturria: 

Jaiolekuen bilakaera estatu nagusien arabera

Oharra: Udalerriko estatu nagusiak hartzen dira kontutan sailkapen hau egiterako orduan. Kasu batzuetan gerta daiteke INEk egiten duen sailkapenarekin bat ez etortzea.

2.3.1 Taula: Jatorria Estatu nagusien arabera

Estatua20022007201220172018
Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%
Udalerrian bertan2.45843,02.63343,22.65143,02.65643,12.65643,1
Gipuzkoako gainerako udalerriak2.13537,32.28337,52.29737,22.28937,22.30037,3
Euskal Autonomi Erkidegoko gainerako herrialdeak701,2781,3781,3811,3821,3
Nafarroa Garaia eta Espainiako Estatua85715,079913,179812,976412,474912,1
Nikaragua----------
Errumania120,2310,5330,5380,6440,7
Ekuador330,6360,6450,7330,5300,5
Maroko40,160,1170,3220,4170,3
Kolonbia90,2210,3250,4210,3200,3
Portugal00,0220,4200,3210,3220,4
Guztira5.718100,06.090100,06.168100,06.159100,06.165100,0
Iturria: 

Jaiolekuen bilakaera ingurunearekin alderatuta

Kontinenteen arabera

Herria eta bere ingurunea

2.4.1.1 Taula: Jatorriaren bilakaera kontinentea eta bere ingurunea alderatuta

Barka, daturik ez 2.4.1.1 Taula: Jatorriaren bilakaera kontinentea eta bere ingurunea alderatuta, Usurbil, 2017 hautaketarako. Aldatu mesedez datu aukera.

Iturria: 

Eskualdeko herriak

2.4.1.2 Taula: Jatorria Kontinentea eskualdearekin alderatuta

KontinenteaUsurbilAndoainAstigarragaHernaniLasarte-OriaUrnietaBuruntzaldea
Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%
Herrian bertan2.65643,15.24035,81.36621,86.36631,52.51513,81.89130,620.03427,9
Gipuzkoako gainerako herriak2.30037,35.10935,03.68358,78.51042,18.99949,32.77144,931.37243,8
Euskal Autonomi Erkidegoko gainerako herrialdeak821,31681,11091,72761,42581,4851,49781,4
Nafarroa Garaia eta Espainiako Estatua74912,13.12721,466510,63.25716,14.67525,698315,913.45618,8
Europako gainerako estatuak1091,82221,51462,34752,34072,21953,21.5542,2
Amerika1993,24573,12313,78514,21.1136,11572,53.0084,2
Afrika550,92541,7520,83921,91741,0701,19971,4
Asia150,2390,3200,3930,51090,6150,22910,4
Ozeania00,020,000,020,030,030,0100,0
Guztira6.165100,014.618100,06.272100,020.222100,018.253100,06.170100,071.700100,0
Iturria: 

Estatu nagusien arabera

Herria eta bere ingurunea

Oharra: Udalerriko estatu nagusiak hartzen dira kontutan sailkapen hau egiterako orduan. Kasu batzuetan gerta daiteke INEk egiten duen sailkapenarekin bat ez etortzea.

2.4.2.1 Taula: Jatorria Estatua herria eta ingurunearekin alderatuta

Barka, daturik ez 2.4.2.1 Taula: Jatorria Estatua herria eta ingurunearekin alderatuta, Usurbil, 2017 hautaketarako. Aldatu mesedez datu aukera.

Iturria: 

Eskualdeko herriak

Oharra: Udalerriko estatu nagusiak hartzen dira kontutan sailkapen hau egiterako orduan. Kasu batzuetan gerta daiteke INEk egiten duen sailkapenarekin bat ez etortzea.

2.4.2.2 Taula: Jatorria Estatua eskualdearekin alderatuta

EstatuaUsurbilAndoainAstigarragaHernaniLasarte-OriaUrnietaBuruntzaldea
Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%
Udalerrian bertan--------------
Gipuzkoako gainerako udalerriak--------------
Euskal Autonomi Erkidegoko gainerako herrialdeak--------------
Nafarroa Garaia eta Espainiako Estatua--------------
Nikaragua--------------
Errumania--------------
Ekuador--------------
Maroko--------------
Kolonbia--------------
Portugal--------------
Guztira--------------
Iturria: