Herria eta bere ingurunea

2.4.1.1 Taula: Jatorriaren bilakaera kontinentea eta bere ingurunea alderatuta

KontinenteaUsurbilBuruntzaldeaGipuzkoa
Kop%Kop%Kop%
Herrian bertan2.65643,120.03427,9332.09746,1
Gipuzkoako gainerako herriak2.30037,331.37243,8184.78825,6
Euskal Autonomi Erkidegoko gainerako herrialdeak821,39781,421.4583,0
Nafarroa Garaia eta Espainiako Estatua74912,113.45618,8113.74015,8
Europako gainerako estatuak1091,81.5542,218.2032,5
Amerika1993,23.0084,232.1414,5
Afrika550,99971,413.1401,8
Asia150,22910,44.9030,7
Ozeania00,0100,01220,0
Guztira6.165100,071.700100,0720.592100,0
Iturria: