1.4.1.1 Taula: Jatorria Kontinentea herria eta ingurunearekin alderatuta

KontinenteaUsurbilBuruntzaldeaGipuzkoa
Kop%Kop%Kop%
Herrian bertan2.60542,520.29027,6330.58345,5
Gipuzkoako gainerako herriak2.28837,332.20343,9185.23625,5
Euskal Autonomi Erkidegoko gainerako herrialdeak811,31.0201,421.1842,9
Nafarroa Garaia eta Espainiako Estatua72211,812.75217,4107.33814,8
Europako gainerako estatuak981,61.5692,119.1672,6
Amerika2534,13.9645,441.2985,7
Afrika621,01.2291,715.6032,1
Asia230,43630,55.4790,8
Ozeania00,0100,01450,0
Guztira6.132100,073.400100,0726.033100,0