3.2.2.2 Taula: Jatorria Koontinente eta Adinaren arabera

KontinenteaGuztira17 eta 35 urte artean36 eta 64 urte artean0 eta 16 urte artean65 urte edo gehiago
Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%
Herrian bertan47100,01531,91021,32042,624,3
Gipuzkoako gainerako herriak86100,03034,94147,71517,400,0
Euskal Herriko gainerako herrialdeak7100,0342,9228,6228,600,0
Europako gainerako estatuak41100,01536,61434,1614,6614,6
Amerika42100,01945,21945,237,112,4
Afrika28100,01139,31450,0310,700,0
Asia4100,000,04100,000,000,0
Ozeania0-0-0-0-0-
Guztira255100,09336,510440,84919,293,5