3.2.2.2 Taula: Jatorria Koontinente eta Adinaren arabera

Kontinentea0 eta 16 urte artean17 eta 35 urte artean36 eta 64 urte artean65 urte edo gehiagoGuztira
Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%
Herrian bertan820,51948,7923,137,739100,0
Gipuzkoako gainerako herriak1517,02427,34045,5910,288100,0
Euskal Herriko gainerako herrialdeak00,0240,0240,0120,05100,0
Europako gainerako estatuak24,42248,91124,41022,245100,0
Amerika510,92043,51941,324,346100,0
Afrika16,31168,8425,000,016100,0
Asia00,0375,0125,000,04100,0
Ozeania0-0-0-0-0-
Guztira3112,810141,68635,42510,3243100,0