4.2.2.2 Taula: Jatorria Koontinente eta Adinaren arabera

Kontinentea0 eta 16 urte artean17 eta 35 urte artean36 eta 64 urte artean65 urte edo gehiagoGuztira
Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%
Herrian bertan15,6844,4844,415,618100,0
Gipuzkoako gainerako herriak3120,85033,66241,664,0149100,0
Euskal Herriko gainerako herrialdeak114,3228,6457,100,07100,0
Europako gainerako estatuak59,32138,92750,011,954100,0
Amerika58,12743,52540,358,162100,0
Afrika15,6844,4950,000,018100,0
Asia00,0333,3444,4222,29100,0
Ozeania0-0-0-0-0-
Guztira4413,911937,513943,8154,7317100,0