4.2.2.2 Taula: Jatorria Koontinente eta Adinaren arabera

Kontinentea0 eta 16 urte artean17 eta 35 urte artean36 eta 64 urte artean65 urte edo gehiagoGuztira
Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%
Herrian bertan19,1436,4654,500,011100,0
Gipuzkoako gainerako herriak1918,43635,03937,998,7103100,0
Euskal Herriko gainerako herrialdeak00,0527,81161,1211,118100,0
Europako gainerako estatuak717,11229,31639,0614,641100,0
Amerika712,32340,42543,923,557100,0
Afrika29,11463,6627,300,022100,0
Asia215,4646,2538,500,013100,0
Ozeania0-0-0-0-0-
Guztira3814,310037,710840,8197,2265100,0