Jaiolekua kontinenteen arabera

Orokorra

1.2.1 Taula: Jatorria Kontinenteen arabera

KontinenteaGuztira%
Herrian bertan2.64542,8
Gipuzkoako gainerako herriak2.31837,4
Euskal Herriko gainerako herrialdeak1602,6
Europako gainerako estatuak77012,5
Amerika2193,5
Afrika611,0
Asia170,3
Ozeania00,0
Guztira6.183100,0
Iturria: 

Aldagai ezberdinen arabera

Sexua

1.2.2.1 Taula: Jatorria Kontinente eta Sexuaren arabera

KontinenteaGizonezkoaEmakumezkoaGuztira
Kop%Kop%Kop%
Herrian bertan1.37351,91.27248,12.645100,0
Gipuzkoako gainerako herriak1.16050,41.14049,62.300100,0
Euskal Herriko gainerako herrialdeak7141,510058,5171100,0
Europako gainerako estatuak36347,140752,9770100,0
Amerika8237,413762,6219100,0
Afrika3760,72439,361100,0
Asia952,9847,117100,0
Ozeania00,000,000,0
Guztira3.09550,13.08849,96.183100,0
Iturria: 

Adina

1.2.2.2 Taula: Jatorria Koontinente eta Adinaren arabera

KontinenteaGuztira17 eta 35 urte artean36 eta 64 urte artean0 eta 16 urte artean65 urte edo gehiago
Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%
Herrian bertan2.645100,056221,283831,787032,937514,2
Gipuzkoako gainerako herriak2.300100,029112,71.42762,01868,139617,2
Euskal Herriko gainerako herrialdeak171100,0148,28248,095,36638,6
Europako gainerako estatuak770100,0638,229037,7314,038650,1
Amerika219100,06931,511753,42511,483,7
Afrika61100,01626,23659,0813,111,6
Asia17100,0529,4847,1423,500,0
Ozeania00,000,000,000,000,0
Guztira6.183100,01.02016,52.79845,31.13318,31.23219,9
Iturria: 

Bataz besteko adina

1.2.2.3 Taula: Jatorria Kontinente eta Batez Besteko Adinaren arabera

KontinenteaBatez bestestekoa
Herrian bertan34,6
Gipuzkoako gainerako herriak47,6
Euskal Herriko gainerako herrialdeak56,3
Europako gainerako estatuak60,9
Amerika37,3
Afrika37,3
Asia30,1
Ozeania0,0
Guztira43,4
Iturria: 

Erroldatze urtea

Oharra: Kasu batzuetan, 1980.urtetik aurrera hasi ziren erroldatze datuak jasotzen. Hortaz, posible da 1980.urtea baino lehenago etorritakoen datuak urte horretan jasota egotea.

1.2.2.4 Taula: Jatorria Kontinente eta Erroldatze urtearen arabera

Kontinentea1980-1989 artean1960-1969 artean1990-1999 artean1950-1959 artean1950 aurretik1970-1979 artean2000-2009 arteanGuztira2010 edo beranduago
Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%
Herrian bertan1.19945,300,034313,000,000,000,059722,62.645100,050619,1
Gipuzkoako gainerako herriak75232,700,034114,800,000,000,064328,02.300100,056424,5
Euskal Herriko gainerako herrialdeak5934,500,03017,500,000,000,03218,7171100,05029,2
Europako gainerako estatuak44157,310,1445,700,000,000,09512,3770100,018924,5
Amerika31,400,052,300,000,000,04520,5219100,016675,8
Afrika00,000,011,600,000,000,023,361100,05895,1
Asia00,000,000,000,000,000,015,917100,01694,1
Ozeania00,000,000,000,000,000,000,000,000,0
Guztira2.45439,710,076412,400,000,000,01.41522,96.183100,01.54925,1
Iturria: 

Ikasketa maila

1.2.2.5 Taulak: Jatorria Kontinente eta Ikasketa Mailaren arabera

KontinenteaTitulazio gabeLehen Mailako HezkuntzaBigarren Mailako Hezkuntza IBigarren Mailako Hezkuntza IIGoi Mailako HezkuntzaEDGuztira
Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%
Herrian bertan37414,100,043116,367625,62619,990334,12.645100,0
Gipuzkoako gainerako herriak38216,600,053123,172431,546120,02028,82.300100,0
Euskal Herriko gainerako herrialdeak4626,900,02816,42715,86035,1105,8171100,0
Europako gainerako estatuak37248,300,020526,610113,1617,9314,0770100,0
Amerika146,400,012054,82511,43114,22913,2219100,0
Afrika914,800,03049,2813,158,2914,861100,0
Asia00,000,0741,2423,5211,8423,517100,0
Ozeania00,000,000,000,000,000,000,0
Guztira1.19719,400,01.35221,91.56525,388114,21.18819,26.183100,0
Iturria: 

Agiri mota

1.2.2.6 Taula: Jatorria Kontinente eta Agiri Motaren arabera

KontinenteaErroldan informaziorik gabeNortasun AgiriaPasaporteaAtzerritarren Identifikazio ZenbakiaGuztira
Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%
Herrian bertan2589,82.38390,100,040,22.645100,0
Gipuzkoako gainerako herriak592,62.23797,300,040,22.300100,0
Euskal Herriko gainerako herrialdeak21,216697,100,031,8171100,0
Europako gainerako estatuak70,966886,8101,38511,0770100,0
Amerika10,58237,43917,89744,3219100,0
Afrika00,01321,346,64472,161100,0
Asia00,0211,800,01588,217100,0
Ozeania00,000,000,000,000,0
Guztira3275,35.55189,8530,92524,16.183100,0
Iturria: