Jaiolekua kontinenteen arabera

Orokorra

1.2.1 Taula: Jatorria Kontinenteen arabera

Barka, daturik ez 1.2.1 Taula: Jatorria Kontinenteen arabera, Usurbil, 2022 hautaketarako. Aldatu mesedez datu aukera.

Iturria: 

Aldagai ezberdinen arabera

Sexua

1.2.2.1 Taula: Jatorria Kontinente eta Sexuaren arabera

KontinenteaGizonezkoaEmakumezkoaGuztira
Kop%Kop%Kop%
Herrian bertan1.35352,11.24447,92.597100,0
Gipuzkoako gainerako herriak1.14949,91.15250,12.301100,0
Euskal Herriko gainerako herrialdeak7240,210759,8179100,0
Europako gainerako estatuak34347,837452,2717100,0
Amerika10638,816761,2273100,0
Afrika4663,92636,172100,0
Asia1645,71954,335100,0
Ozeania0-0-0-
Guztira3.08550,03.08950,06.174100,0
Iturria: 

Adina

1.2.2.2 Taula: Jatorria Koontinente eta Adinaren arabera

Kontinentea0 eta 16 urte artean17 eta 35 urte artean36 eta 64 urte artean65 urte edo gehiagoGuztira
Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%
Herrian bertan76029,362524,183532,237714,52.597100,0
Gipuzkoako gainerako herriak1817,928812,51.37059,546220,12.301100,0
Euskal Herriko gainerako herrialdeak73,92011,29150,86134,1179100,0
Europako gainerako estatuak263,6527,324634,339354,8717100,0
Amerika217,78731,914553,1207,3273100,0
Afrika912,52636,13447,234,272100,0
Asia514,31440,01542,912,935100,0
Ozeania0-0-0-0-0-
Guztira1.00916,31.11218,02.73644,31.31721,36.174100,0
Iturria: 

Bataz besteko adina

1.2.2.3 Taula: Jatorria Kontinente eta Batez Besteko Adinaren arabera

KontinenteaBatez bestestekoa
Herrian bertan35,6
Gipuzkoako gainerako herriak49,2
Euskal Herriko gainerako herrialdeak56,4
Europako gainerako estatuak62,4
Amerika39,2
Afrika35,3
Asia32,7
Ozeania-
Guztira44,5
Iturria: 

Erroldatze urtea

Oharra: Kasu batzuetan, 1980.urtetik aurrera hasi ziren erroldatze datuak jasotzen. Hortaz, posible da 1980.urtea baino lehenago etorritakoen datuak urte horretan jasota egotea.

1.2.2.4 Taula: Jatorria Kontinente eta Erroldatze urtearen arabera

Kontinentea1980 aurretik1980-1989 artean1990-1999 artean2000-2009 artean2010-2019 artean2020tik aurreraGuztira
Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%
Herrian bertan00,01.11042,731212,057822,351019,6873,42.597100,0
Gipuzkoako gainerako herriak00,070530,631513,758525,451222,31848,02.301100,0
Euskal Herriko gainerako herrialdeak00,05229,12614,53117,34525,12514,0179100,0
Europako gainerako estatuak10,139955,6395,47610,614420,1588,1717100,0
Amerika00,020,751,84115,012244,710337,7273100,0
Afrika00,000,011,422,83345,83650,072100,0
Asia00,000,000,012,91954,31542,935100,0
Ozeania0-0-0-0-0-0-0-
Guztira10,02.26836,769811,31.31421,31.38522,45088,26.174100,0
Iturria: 

Ikasketa maila

1.2.2.5 Taulak: Jatorria Kontinente eta Ikasketa Mailaren arabera

KontinenteaTitulazio gabeLehen Mailako HezkuntzaBigarren Mailako Hezkuntza IBigarren Mailako Hezkuntza IIGoi Mailako Hezkuntza16 urtez azpikoakGuztira
Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%
Herrian bertan32712,600,045717,669126,630311,781931,52.597100,0
Gipuzkoako gainerako herriak34715,100,056324,572531,547320,61938,42.301100,0
Euskal Herriko gainerako herrialdeak4022,300,03519,63016,86636,984,5179100,0
Europako gainerako estatuak32645,500,019727,59913,8648,9314,3717100,0
Amerika134,800,014954,63914,35018,3228,1273100,0
Afrika79,700,04156,91216,734,2912,572100,0
Asia00,000,01748,6720,0617,1514,335100,0
Ozeania0-0-0-0-0-0-0-
Guztira1.06017,200,01.45923,61.60326,096515,61.08717,66.174100,0
Iturria: 

Agiri mota

1.2.2.6 Taula: Jatorria Kontinente eta Agiri Motaren arabera

KontinenteaErroldan informaziorik gabeNortasun AgiriaPasaporteaAtzerritarren Identifikazio ZenbakiaGuztira
Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%
Herrian bertan2148,22.39191,700,010,02.606100,0
Gipuzkoako gainerako herriak582,52.23697,300,030,12.297100,0
Euskal Herriko gainerako herrialdeak10,616397,600,031,8167100,0
Europako gainerako estatuak40,565889,391,2669,0737100,0
Amerika31,29938,25320,510440,2259100,0
Afrika00,01014,91217,94567,267100,0
Asia00,026,5929,02064,531100,0
Ozeania0-0-0-0-0-
Guztira2804,55.55990,2831,32423,96.164100,0
Iturria: