Aldagai ezberdinen arabera

Sexua

Oharra: Udalerriko estatu nagusiak hartzen dira kontutan sailkapen hau egiterako orduan. Kasu batzuetan gerta daiteke INEk egiten duen sailkapenarekin bat ez etortzea.

1.3.2.1 Taula: Jatorria Estatua eta Sexuaren arabera

EstatuaGizonezkoaEmakumezkoaGuztira
Kop%Kop%Kop%
Udalerrian bertan1.37352,11.26347,92.636100,0
Gipuzkoako gainerako udalerriak1.16250,11.15649,92.318100,0
Euskal Herriko gainerako herrialdeak7343,29656,8169100,0
Espainia30046,035254,0652100,0
Nikaragua1833,33666,754100,0
Errumania2457,11842,942100,0
Ekuador1341,91858,131100,0
Kolonbia1346,41553,628100,0
Maroko1765,4934,626100,0
Honduras624,01976,025100,0
Guztira3.10550,13.09549,96.200100,0
Iturria: 

Adina

Oharra: Udalerriko estatu nagusiak hartzen dira kontutan sailkapen hau egiterako orduan. Kasu batzuetan gerta daiteke INEk egiten duen sailkapenarekin bat ez etortzea.

1.3.2.2 Taula: Jatorria Estatua eta Adinaren arabera

EstatuaGuztira17 eta 35 urte artean36 eta 64 urte artean0 eta 16 urte artean65 urte edo gehiago
Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%
Udalerrian bertan2.636100,057621,984932,283531,737614,3
Gipuzkoako gainerako udalerriak2.318100,029812,91.41260,91797,742918,5
Euskal Herriko gainerako herrialdeak169100,01710,17946,784,76538,5
Espainia652100,0324,921132,4223,438759,4
Nikaragua54100,01731,52546,31120,411,9
Errumania42100,01535,71842,9921,400,0
Ekuador31100,01032,31961,300,026,5
Kolonbia28100,01035,71450,0310,713,6
Maroko26100,01038,51350,0311,500,0
Honduras25100,0832,01560,028,000,0
Guztira6.200100,01.05317,02.78244,91.08717,51.27820,6
Iturria: 

Batez besteko adina

Oharra: Udalerriko estatu nagusiak hartzen dira kontutan sailkapen hau egiterako orduan. Kasu batzuetan gerta daiteke INEk egiten duen sailkapenarekin bat ez etortzea.

1.3.2.3 Taula: Jatorria Estatua eta Batez Besteko Adinaren arabera

EstatuaBatez bestestekoa
Udalerrian bertan35,0
Gipuzkoako gainerako udalerriak48,3
Euskal Herriko gainerako herrialdeak56,5
Espainia64,5
Nikaragua33,2
Errumania31,8
Ekuador44,0
Kolonbia37,3
Maroko31,9
Honduras35,8
Guztira43,9
Iturria: 

Erroldatze urtea

Oharrak:

  • Udalerriko estatu nagusiak hartzen dira kontutan sailkapen hau egiterako orduan. Kasu batzuetan gerta daiteke INEk egiten duen sailkapenarekin bat ez etortzea.
  • Kasu batzuetan, 1980.urtetik aurrera hasi ziren erroldatze datuak jasotzen. Hortaz, posible da 1980.urtea baino lehenago etorritakoen datuak urte horretan jasota egotea.

1.3.2.4 Taula: Jatorria Estatua eta erroldatze urtearen arabera

Estatua1950 aurretik1950-1959 artean1960-1969 artean1970-1979 artean1980-1989 artean1990-1999 artean2000-2009 artean2010 edo beranduagoGuztira
Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%
Udalerrian bertan00,000,000,000,01.17344,533512,759122,453720,42.636100,0
Gipuzkoako gainerako udalerriak00,000,000,000,073931,933314,462527,062126,82.318100,0
Euskal Herriko gainerako herrialdeak00,000,000,000,05633,12816,63118,35432,0169100,0
Espainia00,000,010,200,042665,3385,87010,711717,9652100,0
Nikaragua00,000,000,000,011,900,0611,14787,054100,0
Errumania00,000,000,000,000,000,0819,03481,042100,0
Ekuador00,000,000,000,000,013,2929,02167,731100,0
Kolonbia00,000,000,000,000,013,6310,72485,728100,0
Maroko00,000,000,000,000,000,000,026100,026100,0
Honduras00,000,000,000,000,000,000,025100,025100,0
Guztira00,000,010,000,02.40338,874512,01.38422,31.66726,96.200100,0
Iturria: 

Ikasketa maila

Oharra: Udalerriko estatu nagusiak hartzen dira kontutan sailkapen hau egiterako orduan. Kasu batzuetan gerta daiteke INEk egiten duen sailkapenarekin bat ez etortzea.

1.3.2.5 Taula: Jatorria Estatua eta Ikasketa Mailaren arabera

EstatuaTitulazio gabeLehen Mailako HezkuntzaBigarren Mailako Hezkuntza IBigarren Mailako Hezkuntza IIGoi Mailako Hezkuntza16 urtez azpikoakGuztira
Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%
Udalerrian bertan36013,700,043016,368325,927910,688433,52.636100,0
Gipuzkoako gainerako udalerriak37016,000,056424,373031,545719,71978,52.318100,0
Euskal Herriko gainerako herrialdeak4426,000,02615,42816,66337,384,7169100,0
Espainia34452,800,015523,87912,1528,0223,4652100,0
Nikaragua23,700,02546,3611,1814,81324,154100,0
Errumania819,000,02047,6511,900,0921,442100,0
Ekuador722,600,02167,739,700,000,031100,0
Kolonbia13,600,01967,9310,727,1310,728100,0
Maroko415,400,01557,727,713,8415,426100,0
Honduras14,000,01976,014,014,0312,025100,0
Guztira1.15918,700,01.38622,41.59025,690314,61.16218,76.200100,0
Iturria: 

Agiri mota

Oharra: Udalerriko estatu nagusiak hartzen dira kontutan sailkapen hau egiterako orduan. Kasu batzuetan gerta daiteke INEk egiten duen sailkapenarekin bat ez etortzea.

1.3.2.6 Taula: Jatorria Estatua eta Agiri Motaren arabera

EstatuaErroldan informaziorik gabeNortasun AgiriaPasaporteaAtzerritarren Identifikazio ZenbakiaGuztira
Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%
Udalerrian bertan2278,62.40691,300,030,12.636100,0
Gipuzkoako gainerako udalerriak602,62.25497,200,040,22.318100,0
Euskal Herriko gainerako herrialdeak10,616597,600,031,8169100,0
Espainia40,664598,910,220,3652100,0
Nikaragua00,01222,22342,61935,254100,0
Errumania12,400,049,53788,142100,0
Ekuador00,02271,013,2825,831100,0
Kolonbia00,01139,3828,6932,128100,0
Maroko00,0311,5415,41973,126100,0
Honduras00,0416,0832,01352,025100,0
Guztira2964,85.60190,3651,02383,86.200100,0
Iturria: