Jatorri aniztasunaren bilakaera (2002-2018) / Jaiolekuen bilakaera estatu nagusien arabera

2.3.1 Taula: Jatorria Estatu nagusien arabera

Estatua20022007201220172018
Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%
Udalerrian bertan2.45843,02.63343,22.65143,02.65643,12.65643,1
Gipuzkoako gainerako udalerriak2.13537,32.28337,52.29737,22.28937,22.30037,3
Euskal Autonomi Erkidegoko gainerako herrialdeak701,2781,3781,3811,3821,3
Nafarroa Garaia eta Espainiako Estatua85715,079913,179812,976412,474912,1
Nikaragua----------
Errumania120,2310,5330,5380,6440,7
Ekuador330,6360,6450,7330,5300,5
Maroko40,160,1170,3220,4170,3
Kolonbia90,2210,3250,4210,3200,3
Portugal00,0220,4200,3210,3220,4
Guztira5.718100,06.090100,06.168100,06.159100,06.165100,0

Oharra: Udalerriko estatu nagusiak hartzen dira kontutan sailkapen hau egiterako orduan. Kasu batzuetan gerta daiteke INEk egiten duen sailkapenarekin bat ez etortzea.

Iturria: