Jatorri aniztasunaren bilakaera (2002-2017) / Jaiolekuen bilakaera estatu nagusien arabera

2.3.1 Taula: Jatorria Estatu nagusien arabera

Estatua20022007201220162017
Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%
Udalerrian bertan2.35243,72.45843,02.63343,22.64842,72.65643,1
Gipuzkoako gainerako udalerriak1.97436,62.13537,32.28337,52.31237,32.28937,2
Euskal Autonomi Erkidegoko gainerako herrialdeak621,2701,2781,3771,2811,3
Nafarroa Garaia eta Espainiako Estatua92117,185715,079913,177312,576412,4
Nikaragua----------
Errumania00,0120,2310,5440,7380,6
Ekuador80,1330,6360,6350,6330,5
Maroko10,040,160,1210,3220,4
Kolonbia20,090,2210,3180,3210,3
Portugal00,000,0220,4230,4210,3
Guztira5.388100,05.718100,06.090100,06.197100,06.159100,0

Oharra: Udalerriko estatu nagusiak hartzen dira kontutan sailkapen hau egiterako orduan. Kasu batzuetan gerta daiteke INEk egiten duen sailkapenarekin bat ez etortzea.

Iturria: