Bajak 2020 / Bajak estatu nagusien arabera / Aldagai ezberdinen arabera / Ikasketa maila

3.3.2.5 Taula: Jatorria Estatua eta Ikasketa Mailaren arabera

EstatuaTitulazio gabeLehen Mailako HezkuntzaBigarren Mailako Hezkuntza IBigarren Mailako Hezkuntza IIGoi Mailako Hezkuntza16 urtez azpikoakGuztira
Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%
Udalerrian bertan24,400,0920,01124,41226,71124,445100,0
Gipuzkoako gainerako udalerriak56,100,03542,72226,878,51315,982100,0
Euskal Herriko gainerako herrialdeak114,300,0228,6114,3342,900,07100,0
Espainia210,000,0840,0315,0420,0315,020100,0
Nikaragua17,100,0428,617,1428,6428,614100,0
Errumania444,400,0333,3222,200,000,09100,0
Ekuador125,000,0375,000,000,000,04100,0
Maroko111,100,0777,8111,100,000,09100,0
Honduras00,000,04100,000,000,000,04100,0
Kolonbia00,000,03100,000,000,000,03100,0
Guztira208,600,010143,34720,23213,73314,2233100,0

Oharra: Udalerriko estatu nagusiak hartzen dira kontutan sailkapen hau egiterako orduan. Kasu batzuetan gerta daiteke INEk egiten duen sailkapenarekin bat ez etortzea.

Iturria: