Bajak 2021 / Bajak estatu nagusien arabera / Aldagai ezberdinen arabera / Ikasketa maila

3.3.2.5 Taula: Jatorria Estatua eta Ikasketa Mailaren arabera

EstatuaTitulazio gabeLehen Mailako HezkuntzaBigarren Mailako Hezkuntza IBigarren Mailako Hezkuntza IIGoi Mailako Hezkuntza16 urtez azpikoakGuztira
Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%
Udalerrian bertan37,700,0615,41641,0410,31025,639100,0
Gipuzkoako gainerako udalerriak22,300,02022,73438,61618,21618,288100,0
Euskal Herriko gainerako herrialdeak120,000,0240,000,0240,000,05100,0
Espainia621,400,0932,1310,7725,0310,728100,0
Nikaragua00,000,0660,0220,000,0220,010100,0
Honduras00,000,04100,000,000,000,04100,0
Maroko00,000,0571,400,0114,3114,37100,0
Kolonbia00,000,0250,000,0250,000,04100,0
Errumania538,500,0753,800,000,017,713100,0
Ekuador125,000,0250,0125,000,000,04100,0
Guztira218,600,07731,76526,74116,93916,0243100,0

Oharra: Udalerriko estatu nagusiak hartzen dira kontutan sailkapen hau egiterako orduan. Kasu batzuetan gerta daiteke INEk egiten duen sailkapenarekin bat ez etortzea.

Iturria: