Jatorri aniztasuna 2021 / Jaiolekua estatu nagusien arabera / Aldagai ezberdinen arabera / Ikasketa maila

1.3.2.5 Taula: Jatorria Estatua eta Ikasketa Mailaren arabera

EstatuaTitulazio gabeLehen Mailako HezkuntzaBigarren Mailako Hezkuntza IBigarren Mailako Hezkuntza IIGoi Mailako Hezkuntza16 urtez azpikoakGuztira
Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%
Udalerrian bertan34013,000,043016,569126,529111,285432,82.606100,0
Gipuzkoako gainerako udalerriak35715,500,056124,472831,746520,21868,12.297100,0
Euskal Herriko gainerako herrialdeak4325,700,02515,02816,86337,784,8167100,0
Espainia33451,900,015624,37912,3548,4203,1643100,0
Nikaragua12,100,02961,7510,6510,6714,947100,0
Errumania616,700,01850,038,300,0925,036100,0
Ekuador822,900,02468,638,600,000,035100,0
Maroko39,100,01854,539,113,0824,233100,0
Honduras13,400,02379,313,426,926,929100,0
Kolonbia13,400,01965,5310,326,9413,829100,0
Guztira1.11018,000,01.39622,61.60026,094015,21.11818,16.164100,0

Oharra: Udalerriko estatu nagusiak hartzen dira kontutan sailkapen hau egiterako orduan. Kasu batzuetan gerta daiteke INEk egiten duen sailkapenarekin bat ez etortzea.

Iturria: