Jatorri aniztasuna 2020 / Jaiolekua estatu nagusien arabera / Aldagai ezberdinen arabera / Ikasketa maila

1.3.2.5 Taula: Jatorria Estatua eta Ikasketa Mailaren arabera

EstatuaTitulazio gabeLehen Mailako HezkuntzaBigarren Mailako Hezkuntza IBigarren Mailako Hezkuntza IIGoi Mailako Hezkuntza16 urtez azpikoakGuztira
Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%
Udalerrian bertan36013,700,043016,368325,927910,688433,52.636100,0
Gipuzkoako gainerako udalerriak37016,000,056424,373031,545719,71978,52.318100,0
Euskal Herriko gainerako herrialdeak4426,000,02615,42816,66337,384,7169100,0
Espainia34452,800,015523,87912,1528,0223,4652100,0
Nikaragua23,700,02546,3611,1814,81324,154100,0
Errumania819,000,02047,6511,900,0921,442100,0
Ekuador722,600,02167,739,700,000,031100,0
Kolonbia13,600,01967,9310,727,1310,728100,0
Maroko415,400,01557,727,713,8415,426100,0
Honduras14,000,01976,014,014,0312,025100,0
Guztira1.15918,700,01.38622,41.59025,690314,61.16218,76.200100,0

Oharra: Udalerriko estatu nagusiak hartzen dira kontutan sailkapen hau egiterako orduan. Kasu batzuetan gerta daiteke INEk egiten duen sailkapenarekin bat ez etortzea.

Iturria: