Jatorri aniztasuna 2019 / Jaiolekua estatu nagusien arabera / Aldagai ezberdinen arabera / Ikasketa maila

1.3.2.5 Taula: Jatorria Estatua eta Ikasketa Mailaren arabera

EstatuaTitulazio gabeLehen Mailako HezkuntzaBigarren Mailako Hezkuntza IBigarren Mailako Hezkuntza IIGoi Mailako HezkuntzaEDGuztira
Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%
Udalerrian bertan37414,100,043116,367625,62619,990334,12.645100,0
Gipuzkoako gainerako udalerriak38216,600,053123,172431,546120,02028,82.300100,0
Euskal Herriko gainerako herrialdeak4626,900,02816,42715,86035,1105,8171100,0
Espainia35153,300,016024,37912,0467,0223,3658100,0
Nikaragua35,100,02949,223,4915,31627,159100,0
Errumania919,100,02348,9714,900,0817,047100,0
Ekuador723,300,01963,3310,000,013,330100,0
Portugal1045,500,0940,9313,600,000,022100,0
Kolonbia15,300,01052,6631,6210,500,019100,0
Honduras14,300,01878,300,014,3313,023100,0
Guztira1.19719,400,01.35221,91.56525,388114,21.18819,26.183100,0

Oharra: Udalerriko estatu nagusiak hartzen dira kontutan sailkapen hau egiterako orduan. Kasu batzuetan gerta daiteke INEk egiten duen sailkapenarekin bat ez etortzea.

Iturria: